Dr Anna Strzałkowska – Kierowniczka Merytoryczna Projektu
Z zawodu psycholożka i socjolożka, nauczycielka akademicka, działaczka na rzecz praw człowieka. Współprzewodnicząca pierwszej kadencji Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Gdańska. W latach 2015 – 2018 koordynowała prace nad politykami równości w Gdańsku (Gdańskim Modelem Integracji Imigrantów i Gdańskim Modelem na rzecz Równego Traktowania).
Anna Miler – Koordynatorka Projektu
Ma ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu grantami lokalnymi i międzynarodowych. Jest współtwórczynią takich projektów jak: „Stocznia jest kobietą”, „Metropolitanka” i „Women for Democratic (R)evolution”. W Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER realizuje program mentoringowy dla kobiet pracujących w branży morsko-logistycznej, buduje społeczność kobiet – pracownic i studentek – związanych z tymi sektorami w ramach projektu „Kobiety też budują statki”. Była członkinią pierwszej kadencji Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania (2016-2020) i pracowała nad tworzeniem Modelu ds. równego traktowania w Gdańsku.
Fot. Łukasz Wajszczyk
Dominika Sadowska – Redaktorka Publikacji
Ekspertka z zakresu prawa i polityki antydyskryminacyjnej, zarządzania różnorodnością i budowania kultury włączenia. Polska doradczyni przedakcesyjna w zakresie prawa i standardów antydyskryminacyjnych, autorka Krajowego programu przeciwdziałania dyskryminacji rasowej 2004-2009. Od 10 lat promuje budowanie miast przyjaznych zarządzaniu różnorodnością. Była współautorką pierwszej w Polsce strategii D&I Warszawa różnorodna (2011), współpracowała przy opracowaniu Modelu na rzecz równego traktowania (Gdańsk, 2018), jako członkini zespołu ekspertów Prezydenta Poznania współdziała na rzecz Lokalnego planu działania na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji. Założycielka i ekspertka Divercity+
Dr Kinga Wysieńska Di Carlo – Ekspertka Projektu
Socjolożka, członkini zespołu Divercity+ (eksperckiej organizacji specjalizującej się we wdrażaniu polityk i strategii D&I). Współpracuje także z zespołem CONSIRT (Cross-National Studies: Interdisciplinary Research and Training Program) stanowiącym wspólne przedsięwzięcie IFiS PAN i the Ohio State University oraz innymi organizacjami badawczymi i biznesowymi w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Badaczka, której zainteresowania obejmują procesy związane nierównościami społecznymi i dyskryminacją. Ostatnio koncentruje się są wokół problemów tzw. kary za macierzyństwo i nierówności płacowych. Autorka wielu publikacji na temat wykluczenia i dyskryminacji. Współtwórczyni warszawskiej strategii promowania i zarządzania różnorodnością „Warszawa Różnorodna”.